Eşcinsellik soruları ve yanıtları

Katgori: Sorular ve Yanıtlar

21 Eki 2011

Eşcinsel olmak istemiyorum.

17 yaşında bir erkeğim, daha milli olmadım. Benim sorunum; hemcinslerime de ilgi duymam. Eşcinsel olmak istemiyorum, hormon tedavisi işe yarar mı?

Biseksüalite yani kişinin hem karşı cinse hem de kendi cinsine ilgi duyması; ergenlik evresinde aşılması gereken önemli bir sorun­dur. Biseksüel sorunlar aşılmadan cinsel sorunların işlenmesi ola­naksızdır. Çünkü cinsel gelişimin aseksüel (sekse karsı ilgisiz veya isteksiz olan), biseksüel ve heteroseksüel (karşı cinse ilgi duyan) bir sıra izler. Cinsel gelişimin tamam­lanması, yani heteroseksüel ilişkilerin kurulması aseksüel ve biseksüel evreler­den geçerek, bu evrelerdeki sorunlar aşılarak sağlanmaktadır. Öte yandan er­genlik döneminin başlangıcında biseksüel eğilimlerin artması sık rastlanan bir durumdur. Ancak biseksüel eğilimler bilinçdışı çatışmalara, orga­nik, fizyolojik ve anatomik kökenlere dayanabilir. Hormon tedavisi, sadece hormon eksikliği durumlarında yararlı olabilen bir tedavidir, bir erkeğin cinsel yönelimini değiştirmez. Bu nedenle bir cinsel terapistle görüşmeniz uygun olur.

 

Genç ve yakışıklı bir erkek görünce dayanamıyorum.

Kendi cinslerime ilgi duyuyorum, onlarla sevişmekten yoğun haz alıyorum ama kadınlar bana çekici gelmiyor. Genç ve yakışıklı bir erkek görünce dayanamıyorum. Ama onlarla pasif olarak değil aktif olarak ilişkiye girmek istiyorum. Arkadaşlarım benim eşcinsel olduğu söylüyorlar. Sizce ben neyim?

Eşcinsel; kendi cinsine ilgi duyan kişidir. Eşcinsel cinsel ilişkilerin tümünde anal birleşme bulunmadığı gibi, anal birleşme durumunda da eşler bazen aktif, bazen pasif konumda ilişkiye girebilirler. Toplumda aktif konumda kendi cinsinden biriyle cinsel ilişkiye giren erkeğin eşcinsel olmadığı gibi yanlış bir düşünce vardır. Ancak aynı cinsten kişiler arasındaki tüm cinsel etkinlikler eşcinsel ilişki olarak tanımlanır.

 

Ben gay nedir bilmiyorum.

Arkadaşlarım benim gay olduğumu söylüyor. Ama ben gay nedir bilmiyorum. Bu konuyu açıklar mısınız?

Eşcinsellere verilen adlardan en çok kullanılanlardan biri yabancı bir dilden aktarılmış olan homoseksüel kelimesidir. Türk Dil Kurumu’nun Türkçe Sözlüğü’nde homoseksüelin karşılığı ise; cinsel isteklerini kendi cinsinden kimselerle yatıştırmak huyunda olan kimsedir. Türkiye’de eşcinsel denince çoğu kişinin aklına ağır makyajlı şarkıcılar, travestiler, kırıtarak yürüyen ve kadınsı giyinip konuşan dar blucinli genç erkekler geliyor. Tabi bu durum bir kavram karmaşasını da beraberinde getiriyor. Eşcinsel; kendi cinsine ilgi duyan kişidir. Biseksüel; her iki cinse de ilgi duyan kişidir. Heteroseksüel; karşı cinse ilgi duyan kişidir. Lezbiyen; eşcinsel kadındır. Gay ise eşcinsel erkektir. Travesti; kendi biyolojik cinsiyetinden memnun olan ve karşı cinsin giysilerini giymekten hoşlanan kişidir. Transseksüel ise; kendi biyolojik cinsiyetinden memnun olmayıp karşı cinse geçmek isteyen ya da geçmiş kişidir. Homofobi ise eşcinsellere yönelik kaygı, korkuya da nefret olarak tanımlanabilir.

 

Eşcinsellik teşhisi nasıl konur?

20 yaşında bir gencim, benim sorun hemcinslerime ilgi duymak. Eşcinsellik teşhisi nasıl konur?

Eşcinsellik bir cinsel yönelim bozukluğudur, kişinin yaşadıklarını ve duygularını anlatmasıyla ve ayrıntılı cinsel öykü alınmasıyla bir cinsel terapist tarafından tanısı konulabilir. Daha çok ergenlik veya erken erişkinlik dönemlerinde fark edilen eşcinselliğin çeşitli tipleri vardır. Eşcinsel eğilim, dürtü, duygu ve davranışlarından acı çeken, bunaltı duyan, benliğe yabancı eşcinselliği olan kişilere ise yalancı eşcinsel (egodistonik – benliğe yabancı) denir. Eşcinselliğin heteroseksüelliğe yani karşı cinse ilgi duyulması durumuna dönüşme isteği ile ilgili bazı analitik ve varoluşsal yaklaşım, bilişsel ve davranışçı teknikleri içeren cinsel terapiler mevcuttur. Bu nedenle yalancı eşcinseller tedavi olabilirler. Ancak esas olan eşcinsel kişinin değişime olan inancı ve istediğidir.

 

Anal yoldan pasif eşcinsel ilişkilere giriyorum.

Merhabalar, 32 yaşında evli ve 2 çocuk babasıyım. Çocuksu bir yapım var. İnsanların beni anlayamadığını ve kıymetimi bilemediklerini düşünüyorum. Benim eşimden gizlediğim çok önemli bir sorunum var. 5 yıldır ara sıra anal yoldan pasif eşcinsel ilişkilere giriyorum. Ağır utanç ve suçluluk duygularına rağmen çok yoğun bir uyarılma ve haz alıyorum. Son zamanlarda yaşadığım sıkıntı, depresyon, umutsuzluk, boşluk ve anlamsızlık duygularıyla artan anal ilişkilerimden çok rahatsız oluyorum. Sahip olduğum kimliğime ve özel yaşantıma hiçte uygun olmayan bu davranışlarımdan kurtulmak istiyorum ama kendimi durduramıyorum, çok acı çekiyorum. Ne olur bana yardımcı olun. Bu sıkıntıdan kurtulabilir miyim? Nasıl kurtulurum? Saygılar.

Eşcinsel eğilim, dürtü, duygu ve davranışlarından acı çeken, bunaltı duyan, benliğe yabancı olan eşcinselliğe yalancı (egodistonik) eşcinsellik denir. Terapi ile benliğe yabancı eşcinsellik değiştirilebilir, rahat olun. Esas olan eşcinsel kişinin değişime olan inancı ve istediği kadar neden eşcinselliğin meydana geldiğidir. Öncelikle “neden?” sorusunun yanıtı cinsel terapist ve hasta tarafından net olarak ortaya konmalıdır. Ardından hastanın bu nedenselliği ortadan kaldıracak güçleri ortaya çıkarılmalıdır. Sonrasında hastanın “nasıl üstesinden geleceğim?” sorusuna terapist net bir yanıt vermeli ve hastasına rehberlik yapmalıdır. Anlattıklarınızı analiz ettiğimizde; tahminen çocukluğunuzdan miras kalan bilinçdışı çatışmalar ve ruhsal gelişim duraksamaları nedeniyle hissettiğiniz boşluk ve anlamsızlık duygularına karşı eyleme koyma tarzında bir savunmayla dürtüsel eşcinsel ilişkilere girdiğinizi düşünebiliriz. Ayrıca yaşadıklarınız geç kalmış bir bireyleşme çabasının bir ürünü olabileceği gibi, size acı veren geçmiş ruhsal deneyimlerinizin içerdiği şiddetli duyguları bertaraf etmeye yönelik bir savunma da olabilir. Yaşadığınız eşcinsel deneyimler bir sonuçtur, bir sivrisinektir, dikkat ederseniz hayatınızda başka sivrisineklerin de olduğunu görebilirsiniz. Asıl olan bu sonucu yaratan, sivrisineklerin köken aldığı içinizdeki bataklığı kurutmaktır. Bu nedenle iç deneyimlerinize ve duygu durumlarınıza yönelen içgörü odaklı yeniden kurucu bir psikoterapi sürecine girmenizde fayda var. Bu sayede sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz, rahat olun.

Eşcinsellik aklıma geliyor.

Sizden ricam bana eşcinsellik konusunda yardımcı olmanız. Ben normal olarak evlilik yapmak istiyorum, kız arkadaşım da var. Ancak çoğunlukla eşcinsellik aklıma geliyor. Bunun önüne geçmek istesem de geçemiyorum. Ayrıca ben ciddi ilişkiden yanayım yani normal olarak kız arkadaşımla evlenmek ve çocuk yapmak istiyorum. Mutlu bir evlilik yaparak iyi aile babası olmak istiyorum ama bu sorun beni deli ediyor. Düşünmekten kendimi alamıyorum. Bunun nasıl bir tedavisi olabilir? Nasıl bir  uzmana ihtiyacım var? Kesin olarak  bu eşcinsellik dürtülerinden uzak durmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Eşcinsel eğilim, dürtü, duygu ve davranışlarından acı çeken, bunaltı duyan, benliğe yabancı eşcinselliği olan kişiler inandıktan ve istedikten sonra bu durumlarını değiştirebilirler. Bu konuda uzman olan bir cinsel terapiste başvurarak, cinsel terapiye başlamalısınız. Çünkü cinsel terapi ile benliğe yabancı eşcinsellik değiştirilebilir. Esas olan eşcinsel kişinin değişime olan inancı ve istediği kadar neden eşcinselliğin meydana geldiğidir. Öncelikle “neden?” sorusunun yanıtı cinsel terapist ve hasta tarafından ne olarak ortaya konur ve içselleştirilir. Ardından hastanın bu nedenselliği ortadan kaldıracak güçleri ortaya çıkarılır. Sonrasında hastanın “nasıl üstesinden geleceğim?” sorusuna cinsel terapist net bir yanıt verir ve hastaya rehberlik yapar. Cinsel terapist hastanın sonuca değil sürece odaklanmasını, kendiyle barışmasını sağlar. Süreç uzun olsa da tedavi inandıktan sonra mümkündür, rahat olun.

Eşcinselliğin tedavisi mümkün müdür?

Merhabalar, 36 yaşındayım, evliyim. Uzun zamandır eşimle kardeş gibi yaşıyoruz. 12 yaşındayken komşumuzun tacizine maruz kaldım, ardından devam eden süreçte erkeklere ilgi duymaya başladım. Ama yaşadıklarımdan rahatsızım ve bu durumdan kurtulmak istiyorum. Eşcinselliğin tedavisi olmadığını bir iki yerde okumuştum. Sizce bu halinden rahatsız insanlar ne yapmalı? Eşcinsellik tedavi edilebilir mi? Edilirse nasıl?

Dünya kadar eski olan eşcinsellik; kişinin cinsel olarak kendi cinsine ilgi duyması olarak tanımlanabilir. Cinsel eğilimleri hakkında akılları karışmış  veya eğilimlerini değiştirmek istediklerinde tedavi araştıran bireylerin sayısı, son birkaç yıldır etkileyici bir şekilde artmaktadır. Çünkü cinsel kimlik karmaşasının anlamı ülkemizde çok farklıdır ve bu nedenle kendini ifade etmiş lezbiyen, eşcinsel veya biseksüellerin, kendilerine ve diğerlerine, korku, utanç ve nefretle bakmaları sık rastlanan bir durumdur. Eşcinsel eğilim, dürtü, duygu ve davranışlarından acı çeken, bunaltı duyan, benliğe yabancı eşcinselliği olan kişiler inandıktan ve istedikten sonra bu durumlarını değiştirebilirler. Homoseksüel ve cinsel kimlik sorunları olan hastalara yapılan cinsel terapi, özünde normal hastalarla olan cinsel terapiden çok da farklı değildir. Cinsel terapistler; başvuranın o anda üstündeki baskıları ve neden başvuruda bulunduğunu ortaya çıkarmalı ve cinsel terapinin hedefini netleştirmelidir. Çünkü cinsel terapi ile benliğe yabancı eşcinsellik değiştirilebilir. Esas olan eşcinsel kişinin değişime olan inancı ve istediği kadar neden eşcinselliğin meydana geldiğidir. Öncelikle “neden?” sorusunun yanıtı cinsel terapist ve hasta tarafından ne olarak ortaya konur ve içselleştirilir. Ardından hastanın bu nedenselliği ortadan kaldıracak güçleri ortaya çıkarılır. Sonrasında hastanın “nasıl üstesinden geleceğim?” sorusuna cinsel terapist net bir yanıt verir ve hastaya rehberlik yapar. Cinsel terapist hastanın sonuca değil sürece odaklanmasını, kendiyle barışmasını sağlar. Cinsel terapi sürecinde eşcinselliği heteroseksüellikten daha az arzulanır hale getiren ya da eşcinsellikten alınan zevki azaltmaya yönelik olan ve hipnoz altında psikodrama çalışmalarıyla desteklenen teknikler kullanılabilir. İktidarsızlık, erken boşalma gibi diğer cinsel işlev bozukluklarına göre tedavide başarı oranı çok yüksek olmasa da zaman zaman yüz güldürücüdür. Diğer bir yaklaşım biçimi de özgüven arttırıcı çalışmalarla birlikte, heteroseksüel yeni bir ilişkiyi keşfetmelerine yardımcı olmak ve bu süre boyunca izlemektir. Hastayla ilk olarak fantezi çalışmaları yapılır ve cinsel ilişki kuran heteroseksüel bir çifti hayal etme gibi geçiş fantezileri kullanılabilir. Bu arada fanteziler sırasında ortaya çıkan iğrenme, kaçınma gibi davranışlar ve duygular, tartışılır ve gerekirse sistematik duyarsızlaştırma çalışmaları uygulanabilir. Diğer bir alternatif yaklaşımda, orgazmik yeniden koşullanma adını verdiğimiz; eşcinsel fantezilerle uyarıldıktan sonra orgazma yakın bir basamakta heteroseksüel bir fanteziye geçilmesi ve orgazmın sağlanmaya çalışılmasıdır. Bu teknikte heteroseksüel fantezi giderek daha erken canlandırılmaya başlanır. Fantezi safhasından sonra da karşı cinsten biriyle yemeğe gitme, yakınlaşma ve fiziksel temas kurmayla ilgili çalışmalara geçilir. Süreç uzun olsa da tedavi inandıktan sonra mümkündür, rahat olun.

Sevgilimin gizli eşcinsel olmasından şüphelenip, ondan ayrıldım.

Sevgilimden ayrıldım. Çünkü sevişme sırasında uyumsuzluk yaşıyordum. Elini kolunu nereye koyacağını bilemiyordu. Sizce sevgilim gizli gay (eşcinsel)  olabilir mi?

Sevgilinizin cinsel ilişki sırasında heyecanlanması ve ne yapacağını bilememesi gizli gay olduğunun bir göstergesi değildir; muhtemelen cinsel deneyim eksikliği veya başaramama kaygısından kaynaklanan bir durum olabilir. Bu konuyu onunla açık açık konuşup, cinsellikle ilgili kendi beklenti ve isteklerinizi ona iletmeniz daha doğru bir davranış olurdu.

Erkeklere ilgi duyuyorum, mutsuzum.

26 yaşındayım. Ergenlik döneminde yaşadığım birkaç eşcinsel deneyimden sonra kafam karıştı. Artık kadınlara ilgi duymuyorum. Bu durum inançlarıma ve ahlaki değer yargılarıma aykırı, çok rahatsız oluyorum. Ama yapmaktan da kendimi alamıyorum. Geçen yıl bir uzmana başvurdum. Bana “bu sizin cinsel tercihiniz” diyerek geri çevirdi. Aklımı kaçırmak üzereyim. Lütfen bana yol gösterin.

Eşcinsel eğilim, dürtü, duygu ve davranışlarından acı çeken, bunaltı duyan, benliğe yabancı eşcinsellik yaşayan kişilerin her geçen gün daha fazla artan bir oranla tedavi arayışına girdiğini görüyoruz. Eşcinsel hastalarla çalışacak cinsel terapistlerin sayıca az olması kadar, bu hastaları kabul etmeyen ve yaşadıklarını bir tercih olarak değerlendirip onları bu yaşantıya mahkum kılan hekimlerin ve cinsel terapistlerin varlığı da tedavi arayışındaki eşcinsel hastaların karşılaştığı engellerdir. Çünkü ruh sağlığı profesyonelleri de bu konuda ikiye bölünmüş durumdadır. Ne yazık ki eşcinsel yönelimi değiştirmeye yönelik herhangi bir tedavi girişimini etik bulmayan ve başarılı olma şansı olmadığını iddia eden bazı cinsel terapist veya hekim arkadaşlarımız; eşcinselliği normal bir durum olarak lanse etmekte, istemeyerek veya bilmeyerek eşcinselliğin yaygınlaşmasına zemin hazırlamaktadırlar. Bir cinsel terapist hastanın yürekten değişim isteğine kayıtsız kalmamalıdır ve “yeter ki inan ve iste, başarabilirsin” diyerek elinden geldiğince ona yardımcı olmalıdır. Cinsel terapistler için farkında olmadıkları homofobik tutumları kadar eşcinselliği 3. bir cinsiyet olarak tavsiye etmeleri de kaygı verici bir davranıştır. Ancak cinsel terapi ile benliğe yabancı eşcinsellik değiştirilebilir, rahat olun ve başka bir uzmana başvurun. İstedikten sonra başarabilirsiniz.

Oğlumuzun eşcinsel olduğunu öğrendik, ne yapmalıyız?

Oğlum 25 yaşında, eşcinsel olduğunu öğrendikten sonra dünyamız karardı. Ne yapacağımızı şaşırdık. Kendini suçlu hissettiğini söylemesine rağmen ne yaptıysak sözümüzü diletemedik. Evlatlıktan ret etme tehdidinde bulunmamıza rağmen bizi dilemiyor. Tavsiyeleriniz nedir?

Öncelikle eşcinselliği çok ağır ruhsal bir hastalık olarak görmeyin. Kendini suçlu hisseden oğlunuza dünyada tek eşcinselin kendisi olmadığı söyleyin. Asla evlendirmeye ya da heteroseksüel bir ilişkiye zorlamayın. Çünkü bu onu geri dönülmez bir yola sokabilir. İsterse tedavi olabileceği konusunda açık bir kapı bırakarak, eşcinsellik hakkında daha ayrıntılı bilgi verilmesi, tıbbi ve ruhsal destek için profesyonel bir yardım arayışına girişin. Bu sizin ve oğlunuzun durumu net anlamasına yardımcı olacaktır. Dünyanın sonu gelmiş, oğlunuz korkunç bir suç işlemiş ya da yüz kızartıcı bir durum varmış gibi davranmayın, suçluluk, pişmanlık gibi duygulara kapılmayın ve bunu oğlunuza yansıtmayın. Eğer böyle davranırsanız onu kendinizden uzaklaştırabilir ve yanlış yönlere sapmasına yol açabilirsiniz. Cinsel yönelimi ne olursa olsun, oğlunuza sevgi gösterin, koşulsuz sevin ve destek olun, onu toplumdan koparmayın, toplumla saygın bir ilişki kurmasını sağlayın.

Eşcinselim ama ailem evlenmem için baskı yapıyor.

32 yaşındayım. Bir kamu kuruluşunda çalışıyorum. Kendimi bildim bileli erkeklere ilgi duyuyorum. Şimdiye kadar bir kadınla ilişkim olmadı. İçimde var olan bu duygudan ve yaşadıklarımdan pişman değilim. Ancak ailem beni evlendirmek istiyor. Türlü bahanelerle kaçıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Eşcinsel yönelimiyle kendi benliği içinde uzlaşmış, eşcinselliğe uyum yapmış ama eşcinselliğini yaşama konusunda sıkıntı duyan gerçek eşcinseller için cinsel terapi seçeneği mevcuttur. Cinsel terapi süreci; sizin daha rahat konuşmanız konusunda cesaretlenmenize, yaşadıklarınızı, duygu ve düşüncelerinizi normalize etmenize ve eşcinselliği saygın bir seçenek olarak yaşayabilmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca eşcinsel duygular ve aşkla ilgili suçluluk duyguları, aynı cinsten biriyle beraber kapalı bir ilişki kurmanın yaratacağı zorluklar, eşcinsel ilişkideki güçlükler ve toplumla ilgili ortaya çıkabilecek çatışmalar cinsel terapide çalışılan diğer konulardır. Çünkü birçok eşcinsel, ülkemizde halen çok önemsenen evlilik, çocuk sahibi olmak, din ve ahlaki değerlerin baskısı altında ciddi içsel çatışmalarla ve sosyal baskılarla karşılaşmaktadır. Kişi kendisini eşcinsel olarak nitelemekte bile güçlük çekmekte, diğer bir deyişle kendini bulma süreci çok daha zor ve uzun olmaktadır. Bu nedenle bir cinsel terapiste başvurmanızda fayda var.

Eşcinsel olduğum için eşimden ayrıldım, tedavi olup tekrar evlenmek istiyorum.

34 yaşındayım. 10 yıl önce eşcinsel duygularımı paylaştığım için eşimden ayrıldım. Kafam çok karışık, kendimden nefret ediyorum, ne yapacağımı bilemiyorum. Ailemin yaşadıklarımdan haberi yok. Bu durumdan kurtulup, yeniden evlenmek ve çocuk sahibi olmak istiyorum. Sizce eşcinsellik bir ruhsal bozukluk mudur? Tedavisi var mı?

“Eşcinsellik bir ruhsal bozukluk mudur?” sorusu genel hekimlik uygulamasında önemli bir sorundur. Çünkü ruhsal bozukluk veya anormal davranış, göreceli kavramlardır. Zira öncelikle normalin tarif edilmesi gerekir. Yaşadığı toplumdaki kişilerin çoğunluğunun değer yargılarını benimseyen ve toplumun geneline uygun davranan birey normal, aykırı hareket eden birey ise anormal olarak adlandırılabilir. Bu açıdan bakıldığında eşcinsellik anormal bir davranış olarak görülebilir. Ancak ruhsal bozukluk olup olmadığını belirleyen en önemli etken ise; kişinin kendini nasıl hissettiğidir. Eşcinsellerin kendilerini suçlu, huzursuz, yalnız, depresif, sıkıntılı ve gergin hissetmeleri sık rastlanan bir durumdur. Yani ruhuna ve benliğine aykırı olduğu halde eşcinsel eylemlerini sürdürmek zorunda kalmak veya dürtüyü kontrol edememek kişide ruhsal sıkıntı yaratabilir. Bu açıdan baktığımızda da eşcinsellik bir ruhsal bozukluktur, bir cinsel eğilim bozukluğudur, bir cinsel kimlik bozukluğudur. Ayrıca cinsel terapi ile benliğe yabancı eşcinsellik değiştirilebilir, rahat olun. Esas olan değişime olan inancınız ve istediğinizdir.

Eşcinselim, tedavi umudu var mıdır?

Ben 24 yasındayım. Kendimi ilk bildiğimden beri ilgim erkeklere karşı vardı. Ben büyüdükçe bu arzu artmaya başladı ve lise yıllarında benim gibi bir arkadaşım oldu. Aramızda cinsellik yoktu sadece dosttuk ve o psikolojik tedavi gördü. Ancak doktor ona düzelemezsin demiş. Ben nasıl düzelebilirim ya da düzelme gibi bir şans yoksa bunu aklımdan nasıl silmeliyim?

Yalnızca karşı cinsiyetten kişilere karşı cinsel ve duygusal yakınlık duyanlara heteroseksüel, kendi cinsine yönelenlere homoseksüel (eşcinsel) hem karşı cinse hem de kendi cinsine yönelenlere ise biseksüel denir. Eşcinsellik açık ve gizli olarak ikiye ayrılabilir. Açık eşcinsellikte kişi, eşcinsel duygu ve dürtülerinin bilincedir, cinsel yöneliminin nesnesi bellidir.  Toplumsal yargı ve baskılardan korksa da, bunalsa da ve bunu kendisi için sorun olarak kabul etse de; bu duygu ve dürtülerin doyurulmasını ister ve uygun eş bulunca kendisine haz veren cinsel eylemleri olur. İki tipi vardır: Eşcinsel eğilim, dürtü, duygu ve davranışlarından acı çekmeyen, bunaltı duymayan ve kendi benliği içinde uzlaşmış, eşcinselliğe uyum yapmış kişilere gerçek eşcinsel (egosintonik) denir. Eşcinsel eğilim, dürtü, duygu ve davranışlarından acı çeken, bunaltı duyan, benliğe yabancı eşcinselliği olan kişilere ise yalancı eşcinsel (egodistonik – benliğe yabancı) denir. Gizli eşcinsellik (latent) ise; dinamik bir kavramdır ve kişi, benliği tehdit eden ve benlik tarafından kabul edilemez olan eşcinsel dürtü ve eğilimlerinin bilincinde değildir. Eşcinselliğin heteroseksüelliğe yani karşı cinse ilgi duyulması durumuna dönüşme isteği ile ilgili bazı analitik ve varoluşsal yaklaşım, bilişsel ve davranışçı teknikleri içeren cinsel terapiler mevcuttur. Cinsel terapistler; başvuranın üstündeki baskıları ve neden başvuruda bulunduğunu ortaya çıkarmalı ve cinsel terapinin hedefini netleştirmelidir. Çünkü cinsel terapi ile benliğe yabancı eşcinsellik değiştirilebilir. Esas olan eşcinsel kişinin değişime olan inancı ve istediğidir. Eşcinselliği heteroseksüellikten daha az arzulanır hale getirmeye yada eşcinsellikten alınan zevki azaltmaya yönelik olan ve hipnoz altında psikodrama çalışmalarıyla desteklenen cinsel terapide başarı oranı çok yüksek olmasa da zaman zaman yüz güldürücüdür. Diğer bir yaklaşım biçimi de özgüven arttırıcı çalışmalarla birlikte, heteroseksüel yeni bir ilişkiyi keşfetmelerine yardımcı olmak ve bu süre boyunca izlemektir. Başvuranla ilk olarak fantezi çalışmaları yapılır ve cinsel ilişki kuran heteroseksüel bir çifti hayal etme gibi geçiş fantezileri kullanılır. Bu arada fanteziler sırasında ortaya çıkan iğrenme, kaçınma gibi davranışlar ve duygular, tartışılır ve gerekirse sistematik duyarsızlaştırma çalışmaları uygulanabilir. Diğer bir alternatif yaklaşımda, orgazmik yeniden koşullanma adını verdiğimiz; eşcinsel fantezilerle uyarıldıktan sonra orgazma yakın bir basamakta heteroseksüel bir fanteziye geçilmesi ve orgazmın sağlanmaya çalışılmasıdır. Bu teknikte heteroseksüel fantezi giderek daha erken canlandırılmaya başlanır. Fantezi safhasından sonra da karşı cinsten biriyle yemeğe gitme, yakınlaşma ve fiziksel temas kurmayla ilgili çalışmalara geçilir. Gerçek eşcinsellerin tedavisi ise çok zor ve hatta imkânsızdır. Kendi benliği içinde uzlaşmış, eşcinselliğe uyum yapmış ama bu konuda halen sıkıntı duyan gerçek eşcinsellerin cinsel terapisinde; daha rahat konuşmaları konusunda cesaretlendirilmeye çalışılır, yaşadıkları, duygu ve düşünceler normalize edilir ve eşcinselliğin topluma ters düşmekle birlikte saygın bir seçenek olarak yaşanabileceği vurgulanır. Ayrıca eşcinsel duygular ve aşkla ilgili suçluluk duyguları, aynı cinsten biriyle beraber kapalı bir ilişki kurmanın yaratacağı zorluklar, eşcinsel ilişkideki cinsel güçlükler ve toplumla ilgili ortaya çıkabilecek çatışmalar gibi konularda mutlaka çalışılması gerekir. Çünkü birçok eşcinsel, ülkemizde halen çok önemsenen evlilik, çocuk sahibi olmak, din ve ahlaki değerlerin baskısı altında ciddi içsel çatışmalara ve sosyal baskılarla karşılaşmakta ve kişi kendisini eşcinsel olarak nitelemekte bile güçlük çekmekte, diğer bir deyişle kendini bulma süreci çok daha zor ve uzun olmaktadır.

Eşimin biseksüel olduğundan şüpheleniyorum.

Ben 2 yıllık evli bir kadınım. Eşimle cinsellik yaşarken bazı istekleri beni düşündürüyor. Örneğin sevişirken poposunun yalanmasından çok hoşlanıyor ya da parmaklarımla dokunmamı istiyor. Sizce eşim biseksüel mi?

Fizyolojik olarak, bedenimizin birçok bölgesinde olduğu gibi, popo ve makat bölgesinde de çok hassas ve duyarlı sinir uçları vardır. Makatın iç ve dış bölgesi, kadınlar için olduğu kadar erkekler için de haz vericidir. Eşinizin poponun yalanması veya parmakla uyarılma isteğinde hemen patolojik bir yan aramayın, anormal veya garip diye bir değerlendirme yapmayın, rahat olun. Bu kendine güveni yüksek olan çiftlerin ara sıra eğlenerek yaptığı bir cinsel fantezidir. Ayrıca cinsellikte en önemli şey her iki tarafında aynı şeyi istemesi, bundan keyif alması ve birbirlerine saygı duymasıdır. Çünkü cinsellikte ayıp, yasak ve standart yoktur, popo her iki cins için de cinsel yönden etkileyici bir bölgedir. Bazı insanlar dokunulmaktan, bazıları cinsel içerikli konuşmalardan ve seslerden, bazıları ise cinsel birleşme sırasında makatlarının uyarılmasından hoşlanabilirler. Kişinin tercih ettiği bu uyarı şekli onun biseksüel olduğu anlamına gelmez. Yalnızca karşı cinsiyetten kişilere karşı cinsel ve duygusal yakınlık duyanlara heteroseksüel, kendi cinsine yönelenlere homoseksüel (eşcinsel) hem karşı cinse hem de kendi cinsine yönelenlere ise biseksüel denir. Ancak eşinizde sosyal fobi, panik atak, otorite olarak algılanan kişi veya kurumlarla bir çatışma gibi başka rahatsız olduğunuz noktalar varsa, bu isteğinin ardında bilinç dışı nedenler olabilir. Bu durumda bir cinsel terapiste başvurmanızda fayda var.

Kadın kıyafetleri ve iç çamaşırları giymekten hoşlanıyorum.

Ben 16 yaşında bir erkek çocuğum. Sorunum kadın kıyafetleri giymek ve kadınlığın nasıl bir şey olduğunu merak etmek. Evde ailem yok iken annemin giysilerini giyip, makyaj yapıp birilerine görünme hissi oluşuyor. Ve balkon veya cama çıkıp bu arzumu da gerçekleştiriyorum. Tulum, mini etek, külotlu çorap, bikini, mayo, mayo kini, g-string ve tanga giymeyi çok seviyorum. Ancak erkeklerden hiç hoşlanmıyorum. Aksine kızlara ilgim var. Eşcinsel miyim, biseksüel miyim veya ben tam olarak nasıl biriyim?

Karşı cinsin eşyalarını kullanmaktan, karşı cinsin giydiği kıyafetleri giymekten, ait olmak istediği cinsin davranışını sergilemekten zevk alan kimselere travesti denir. Hem erkek hem de kadın için geçerli bir durumdur, herhangi bir cinsel yönelimi ifade etmez ve fetiş bir durum söz konusudur. Bu durumda kişinin cinsel yönelimi heteroseksüellik de olabilir homoseksüellik de. Yalnızca karşı cinsiyetten kişilere karşı cinsel ve duygusal yakınlık duyanlara heteroseksüel, kendi cinsine yönelenlere homoseksüel (eşcinsel) hem karşı cinse hem de kendi cinsine yönelenlere ise biseksüel denir. Gay ise eşcinsel erkektir. Gerçek travestiler vücutlarında hiçbir fiziksel deformasyon yapmazlar, oldukları gibi kalırlar ve kızlardan hoşlanabilirler. Karşı cinse geçme arzuları yani transeksüel eğilimleri yoktur. Yaşadıklarınızı anlamlandırmak ve arkasında yatan dinamikleri ortaya çıkarmak için cinsel terapi sürecine girmenizde fayda var.

Mastürbasyon yaparken hemcinslerimi hayal ediyorum.

24 yaşında bir erkeğim ve mastürbasyon yaparken bir erkek hayal ediyorum. Sizce ben bir gay miyim?

Kişinin kafasında cinsel coşkuyu arttıracak nitelikte bir takım hayaller canlanmasına cinsel fantezi diyoruz. Cinsel fantezi kurmak ise; her istenilenin gerçekleştirilemediği gerçek dünyada, dozunda kaldığı sürece, cinsel istekleri tatmin için gidilebilecek en masum, en zararsız ve en güzel yollardan biridir. Erkekler cinsel fantezilerinde genellikle hayatlarında hiç denemedikleri veya deneyemeyecekleri şeyleri hayal ederler, buna eşcinsel fanteziler de dâhildir. Yani cinsel fantezilerin konusu genelde kişinin normal yaşantısına aykırıdır. Bu nedenle suçluluk hissedilebilir. Ancak hayalde canlandırılan şey, gerçek hayatta bunu istemek anlamına gelmez. Eyleme geçmedikten sonra kişi gay değildir. (Eşcinsel; kendi cinsine ilgi duyan kişidir, gay ise eşcinsel erkektir.) Ayrıca cinsel fanteziler cinsel uyarılma sağlamak, haz duymak ve orgazm olabilmek için zorunlu olduğunda, tekrarlayıcı bir yapıya büründüğünde, sabit bir düşünce veya davranışa dönüştüğünde cinsel sapkınlık söz konusu olabilir. Sonuç olarak eyleme geçirilmediği sürece cinsel fanteziler zararsızdır ve cinselliğe renk katan doğal durumlardır. Sizin mastürbasyon yaparken bir erkeği hayal etmenizde sorun yok. Ancak bu durum sizi çok rahatsız ederse cinsel danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Hem kızlara hem erkeklere ilgim var, biseksüel miyim?

25 yaşındayım ve cinsel olarak kendi cinslerime de (erkeklere) ilgi duyuyorum. Bu cinsellik anlamında olmasa dahi, hem kızlar hem erkeklere ilgim var. Yaşadığım bir kaç olay da bazı erkeklerin kendisi bayan olarak görüp erkeklerle cinsel ilişkiye girme eğilimini gördüm. Ben kendimi bayan olarak görmeyerek hem kızlara hem de erkeklere ilgi duyuyorum. Açıkçası bir çıkmazdayım ilerde evlensem dahi karımı bir erkekle aldatmak korkusu var. Ne yapabilirim?

Yalnızca karşı cinsiyetten kişilere karşı cinsel ve duygusal yakınlık duyanlara heteroseksüel, kendi cinsine yönelenlere homoseksüel, hem karşı cinse hem de kendi cinsine yönelenlere ise biseksüel denir. Toplumdaki genel kanının aksine, biseksüel bir erkeğin aynı anda hem bir erkekle hem de bir kadınla cinsel olarak ilgili olması gerekmez. Çünkü birçok biseksüel erkek cinsel olarak yalnızca bir eşle aktif olmayı seçebilir, uzun dönemli ve tekeşli ilişkileri olabilir. Bu nedenle gerçekten sevdiğiniz ve cinsel olarak size çekici gelen bir bayanla evlendiğinizde onu bir erkekle aldatma korkunuz zamanla ortadan kalkacaktır. Bununla birlikte biseksüel düşünce, duygu ve fantezilerinizin normal olup olmadığına ilişkin yoğun kaygılarınız olabileceği gibi; cinsel yöneliminizden dolayı utanma, toplumdan dışlanma ve damgalanma, şiddet görme, cinsel tacize uğrama gibi sorunlarınızda olabilir. Bu durumda bir cinsel terapiste başvurmaktan çekinmeyin. Çünkü cinsel terapi ile benliğe yabancı biseksüellik değiştirilebilir. Esas olan biseksüel kişinin değişime olan inancı ve isteğidir.

Nişanlım lezbiyen pornoları izlemekten keyif alıyor, evlenince değişir mi?

Nişanlıma cinsellik konusunda tamamen açığım ve her şeyi paylaşıyorum. O ise lezbiyen (özellikle takma penis kullanan lezbiyen) pornolarını izlemekten zevk alıyor. Bu beni çok rahatsız ediyor. Bunun dışında penisinin boyutu hakkında kompleksi var. Cinselliğe düşkün değil. Şimdiden onunla bu rahatsız olduğum durumları konuşmalı mıyım? Yoksa evlenince düzelir mi?

“Penisim normalden küçük mü?” İşte bu soru dünyada olduğu gibi ülkemizde de erkeklerin içini kemiren, can alıcı ve kahredici bir sorudur. Her erkek egemen toplumda olduğu gibi ülkemizde en aşılmaz tabularından biridir penis boyu. Günümüzde iyi eğitim almış kişiler arasında bile penis boyu güç ve otoritenin göstergesi olarak kabul edilebilmektedir. Çünkü penis boyu çok yanlış bir şekilde erkek cinselliğiyle özdeşleşmiştir, cinsel hazzın garantisi olarak algılanmıştır ve erkeklik gücü daha doğrusu bir güç sembolü haline gelmiştir. Aslında bu işin bir standardı yoktur. Çünkü çeşitli ırklara ve farklı iklimlerde yaşayan insanlara göre penis boyu farklılık gösterir. Türk erkeğinin ortalama penis boyu 14 cm’dir. 11-18 cm arası penisler de normal sınırlarda kabul edilmektedir. Penisin boyu önemlidir ama sağlıklı bir cinsel yaşam için tek ve yeter kriter değildir. Çünkü sanıldığının aksine, penis boyuyla cinsel performans arasında doğrudan bir ilişki bulunmaz. Oysa birçok erkek bu yanlış cinsel mit nedeniyle karşı cins ile ilişki kurmaktan kaçınma dahil çok büyük sıkıntı yaşar, zamanla cinsellikten soğur ve kaçar, hatta takma penis kullanan lezbiyen pornolarını izleyerek bilinçdışı bir kendi kendine bedel ödeme mekanizmasını devreye sokabilir. Ama cinsellikte penisin boyundan çok işlevi önemlidir. Nişanlınızla bu bilgileri paylaşmanızda, rahatsız olduğunuz konuları onu suçlamadan açık ve samimi bir dille konuşmanızda ve gerekirse bir cinsel terapistten yardım alabileceğinizi ifade etmenizde fayda var. Evlendikten sonra çok geç olabilir.
29 Yorum to Eşcinsellik soruları ve yanıtları

Avatar

hazar destan

Şubat 13th, 2012 at 11:49

merhaba.ben 21 yasındayım..benim derdim brz enterasan. en azından bana öyle geliyor..be bayanlardan ve kadınsı travestilerden hoşlanıyorum.ben fetishitim aynı zamanda.ama sorun şuki ben onlarala aktif ilişkide istiyorym pasif ilişkide istiyorum.ben bu durmuma arastırma yapmama ragmen bir tanımlama getiremiyorum bana yardımcı olurmusunuz acaba?beni bilgilendirirseniz çok sevinirim..

Avatar

umut

Mayıs 29th, 2012 at 23:04

Sizce ben gay miyim hiç erkeklerle birlikte olmadım sadece sevistim erkeklerden hoşlanıyorum yolda gördüğüm zaman bile ama kadınlara ilgim az ama sevdiğim bir kız var çıplak erkek gördüğüm zaman boşalıyorum gayliktan kurtulmak istiyorum ama olmuyor 16 yaşındayım ben çocukluktan beri var sizce ben gay mıyım?

Avatar

mehmet

Temmuz 22nd, 2012 at 16:51

ben bir eşcinselim fakat hiç ilişkiye girmiyorum çünkü islamda erkek erkeğe ilişkiye girmenin ağır bir bedeli var normal bir insan olmayı ve kadınlara haz duymayı istiyorum sizce ben cehennemlik miyim?

Avatar

Gökdeniz

Temmuz 25th, 2012 at 21:39

Eşcinselim farkındayım,16 yasindayim kiz gibi hissetmesem de erkeklere ilgi duyuyorum a olanlarina ama p degilim bu bir bozukluk mu yoksa herhangi bir iliski söz konusu olur mu? Ayrıca kastettigim cinsellik dışı bir iliski kesinlikle.

Avatar

Süleyman karakö

Temmuz 31st, 2012 at 05:04

merhabalar.ben 18 yasındayım.şimdiye kadar hiç eşcinsel deneyimim olmadı aksine cinsel deneyimim hep kadınlarla oldu.ama içimdeki herhangi bir erkekle aynı anda aktif ve pasif ilişkiye girme isteği bazen doruklara ulaşıyor.bunu bir kere denedim.İnternetten tanıştıgım birinin evine gittim ama biraz korktum biraz da gurur yaptım oradan hemen kaçtım.ama 1 gün sonra pişman oldum.Hala kız arkadaşım var.Erkeklere hiç ilgi duymuyorum sadece cinsel bir istek var içimde.Sadece kızlardan hoşlanıyorum.benim durumum ne ? ne yapmalıyım ?

Avatar

ali

Ağustos 23rd, 2012 at 19:27

burda sorulara cevap veren kişi neye dayanarak bu şekilde yorumlar yapıyor acaba? burda eşcinselleri bir ruh hastası, anormal kişilik olarak göstermiş. yaptığı bazı yorumlarda bunu gördüm. eşcinsellik doğada olan normal birşeydir cinsel bozukluk falan değildir. lütfen eşcinsellkle ilgili daha fazla bilgi edininde öyle buraya yorumlar yazın insanlara bilir kişi olarak. ve böyle yapmanızı bir eşcinsel olarak kınadım resmen..

Avatar

emrah

Ağustos 29th, 2012 at 02:46

21 yaşında erkeğim karşı cinstenim fakat popomdan zevk alıyorum,sizce tedavisi varmıdır?

erkeklerden hoşlanmıyorum karşı cinstenim fakat popomdan zevk alıyorum sizce ben gaymıyım? yardımcı olursanız çok sevinirim…

Avatar

erdi

Ağustos 30th, 2012 at 10:26

42 yaşındayım evliyim çocukluktan beri eşcisel duygular var içimde sadece iki kişiyle birlikte olup bunu denedim eşimle ilişkimde sorun yok sayılır haftad a bir ilişkiye giriyoruz ama yinde bu istekten kurtulabilirmiyim ayrıca eşimi başkalarıyla hayal etmek çok hoşuma gidiyor başkalarıyla olmasını istiyorum bunun bi çaresi varmı

Avatar

huseyn

Eylül 6th, 2012 at 17:44

Merhaba. Ben 17 yasinda bir erkegim. Ama 3-4 yaslarimda tecavuze ugradim. Korktugum icin hic kimseye soylemedim. Buyudukce erkeklere ilgi duydugumu anladim. 15 yasindayken gay oldugumu dusundum. Ama boyle olmak istemiyorum. Etrafimdan hic kimse bilmiyor. Ama teyzemin, babamin falan gaylere olan tepkileri fena halde kotu. Annemle babamda benim kiz gibi konustugumu falan dusunuyorlar. Ustume yapilan baski cok fazla. Bende artik 2 yildir ki, konusmalarima ve hareketlerime dikkat ediyorum. Okuldada cok baski altindayim. Ozelliklede sinif arkadaslarim tarafindan. Ve kendimi bildim bileli icimdeki sesle konusuyorum. Hic kimseye soylemedim. Yine 15 yaslarimdan sizofrenle bagli internetden bilgi sahipi oldum. Sizce ben gay miyim, sizofren miyim? Lutfen cevap yazin… Tesekkurler.

Avatar

mustafa

Eylül 8th, 2012 at 12:50

ben 14 yaşındayım hem karşı cinse ilgi duyuyorum hemde kendi cinsimi daha önce hiç ilişki yaşamadım bu ergenlik döneminin sorunu mu yoksa genel sorun mu

Avatar

Furkan

Ekim 6th, 2012 at 23:25

ne olur bana bu soruyu cevap verin .Su anda ergenlik cagindayim biseksuelim hem erkeklere hem de kadinlara karsi hisslerim var.Tek korktugum sey ilerde kiz arkadasimla evelenirsem cocuk sahibi olabilicem mi ?

Avatar

Zafer

Kasım 2nd, 2012 at 03:44

Ben 36 yaşında bir erkeğim.ben duygusal yönde evli olgun hetero erkekleri seviyorum.özellikle de yüzü güzel 46_52 yaş arası erkekler beni çok etkiliyor.şu an hayatımda 49_50 yaşlarında evli olan 3 hetero erkek var.onları çok seviyorum.bana karşı çok anlayışlılar.ama durum şu sürekli onları düşünüyorum.içimden bazen onlara sarılmak bazende yanaklarını öpmek geçiyor.ama o kadar.onlara karşı cinsel duygu beslemiyorum.bu yaşıma kadarda genellikle hep erkekleri sevdim.şunu bilmek istiyorum ben eşcinsel miyim?

Avatar

Zafer

Kasım 2nd, 2012 at 05:04

Ben 36 yaşında bir erkeğim.ben duygusal yönde evli olan hetero erkekleri seviyorum.özelliklede yüzü güzel 46_52 yaş arası erkekler beni çok etkiliyor.şu an hayatımda 49_50 yaşlarında evli olan 3 hetero erkek var.onları çok seviyorum.bana karşı çok anlayışlılar.ama durum şu sürekli onları düşünüyorum.onlara karşı cinsel duygu beslemiyorum.şunu bilmek istiyorum ben eşcinsel miyim?

Avatar

mehmet

Kasım 10th, 2012 at 02:35

merheba, ben sekste her turlu fantaziyi seviyorum, aktif, pasif, travesti ile, fetis, gay, biseksuel, ama bunlardan kurtulmak istiyorum.

Avatar

Deniz

Kasım 10th, 2012 at 23:45

Bir erkeğin masturbasyon yaparken erkekleri hayal etmesinin fantazi unsuru olduğunu ve normal bir davranış olduğunu ifade etmişsiniz. İnsanları eşcinselliğe özenndirmeniz çok yanlış!

Avatar

naz

Ocak 3rd, 2013 at 18:47

bir cocukta hem cınse olan ılgı hangı yasta baslar. erkek kardesını sureklı dudagından opmek ve daha sonrasında kendısı ıle oynaması (masturbasyon) hem cınsel ıstegının ne oldugunu ortaya cıkartır mı? bunu yapan 10 yasındakı yıgenım öptugu de 5 aylık erkek kardesı ve bunu sureklı yapıyo bu cınsel egılımı ıle ılgılı bılgı verırmı kendını kedfetmesı oldukca erken

Avatar

komikdeğil-.-

Nisan 21st, 2013 at 19:01

eşcinsellikten kurtulmak mı hahhahaha güldürmeyin beni -.- (Dünyadaki cehenneme hoş geldiniz)

Avatar

vayola12

Nisan 26th, 2013 at 15:02

ben 46 yaşında bir bayanım seksi de cok severim . eşim 54 yaşında ve ne zaman boşluk bulsa nette gay pornoları izliyor bu beni artık sevmediğini mi gösteriyor, bu ne demek oluyor sorumu cevaplandırırsanız cok sevinirim…

Avatar

ali

Mayıs 19th, 2013 at 14:45

14 yaşındayım son zamanlarda hemcinslerimin bana normalden fazla ilgi duyduğunu fark ettim hatta geçen bir tanesi bana benden hoşlandığını söyledi. Ama ben gay değilim sizce neyapmalıyım

Avatar

ahmet

Mayıs 23rd, 2013 at 13:50

ben yaşlıyım .birkaç kez pasif oldum hoşuma gitti.ama biraz büyük istiyorum.ben gaymiyim

Avatar

Enes

Haziran 27th, 2013 at 22:49

Aşk ve haz öyle bir sözcüktür ki. Ne kadar derin, ne kadar yoğun aşklar ve hazlar yaşamış olsakta ben hep içimde bunu yaşamak istedin evil bir gay ile eşinin bana aşık olması ve bende onlara aşık olmak istedim içimde bu derin duyguları yaşamak istedim….. vücut kimyalarımızın birbirimize vereceği hazlar ile çoşku ile dolmalarını izlemek ve hissetmek bizi mutlu edeçektir. Bir nefes alıp vermenin güzelliğini keşfetme yolunda ilerlerken , üçümüzün bedenleri buluşmadan önce ruhularımızın bir birine dokunmasını ve tanımasını isterim. Nefes alarak kollarımızı bedenlerimize doladığımızda ,ruhunu da duyumsayabilmeliyim.. Sonra kendimize dokunalım. içimizden gelen tüm güzel ve yoğun arzularla. Üçümüzün bir birine dokunuşlarında ve bakışmalarımızda , kalp atışlarımızın ve soluklarımızın neredeyse eş olmalı…kime dokunsam o dokunuşu diğeride hisetmeli…Hiç bahane bulmayalım mutlu olmamak için. Kendimize koşullar, önümüze engeller koymayalım. Hayat kolaydır, onu insan zorlaştırır der bir İngiliz atasözü. Hayat gerçekten de güzeldir, bunu farkına varmak için çaba gerekir. Her şey bilincimizde var ve sadece birbirimizin nefeslerini duymaya çalışırken kendimize güvenerek yalın halimiz ile tanışalam…yaşadığımızı, varlığımızı, birbirimize duyumsatalım… Sonra bedenlerimizi unutarak. Bir çiçek tozu kadar hafif olsak, En saf, en duru halimizle. En beklentisiz, en çocuksu halimizle. Bu yazdıklarımı anlayan varsa lütfen ulaşsın bana…

Sevgilerimle

thepump@windowslive.com

Avatar

furkan

Temmuz 14th, 2013 at 13:45

ben 14 yaşnda eşcinselim ama kurtulmak üzereyim eskiden kadinlara ilgi duymazdm kendi cinsime ilgi duyardm ama son günlerde erkeklerden tiksinmeye başladm ve şu an kadnlar aklmdan çkmyor yani bu durumdan kurtuldum sadece yaptğm tek şey ALLAH"tan beni bu durumdan kurtarmasini istedim ve namaz kilip kurana başladm gayet mutluyum kadn getirin lan skerim belanizii

Avatar

mahmut

Ağustos 9th, 2013 at 19:31

Ben bir birseksuellim , buna ragmen cok seyler okudum ve bilgim var .Su anda bu problemden kurtulmak kararini aldim ve bi kiz arkadasim var.Benim korktugum ilerde cocuk sahibi olabiliymiyim.Ve eger olursam cocuklarim babasinin yasadigi cinsellik sorunlarini yasarlar mi yada onlarda biseksuel yada gay&lezbiyen olabilirler mi yani bir gen korkusu var icimde.

Avatar

ali

Ağustos 14th, 2013 at 01:57

tövbe edin

Avatar

Anonim

Ağustos 18th, 2013 at 19:57

merhaba, ben yaptigim testlerden ve okuduklarimdan escinsel oldugumu anladim. Zaten 8-9 yaslarimdan erkeklere ilgi duyuyordum. Fakat bunun cinsel ilgi oldugunu iki yil once anladim. 16 yasindayim ve eylemsel olarak bisey olmadi. Simdiye kadar ne bi kizla ne de bi erkekle cinsel iliskide olmadim. Sadece masturbasyon yaparken ve cinsel fantezilerde kendimi erkeklerle hayal ediyorum. Bundan kurtulmak istiyorum cunki bu cok utancverici ve dislayici bi duygu. Kizlara karsi normal olmak istiyorum. Zaten escinselligimi hicbirzaman aciklayamayacagim ve mutlu bi ailemin olmasi en buyuk hayalim. Yukarida okuduklarimdan anladigim kadariyla bendeki yalanci escinsellik ve tedavi.edilebilir. Zaten bu yorumu neden yazdim anlamis degilim. Heralde birileriyle paylasmak istedim. bEn degismek normal olmak istiyorum. O hayallerimdeki erkekler gibi olmak istiyorum. Her an dislanma korkusuyla yasamak istemiyorum, bana yardim edecek birinden bile cekiniyorum. Bilincaltima telkinlerle biyere varirmiyim.bilmem ama elimden gelen tek sey bu. Ben escinsel olmak istemiyorum. Evet icimde bi erkekle iliskide olma arzusu var, ama ben mutlu ve normal bi aile kurmak istiyorum. IdEal bi aile.benim cocukluk hayalim. Biseksuel bile olsam iyi, ama kizlara karsi cinsel.bi istek yok(( ne yapacagimi bilmiyorum

Avatar

cansu

Ağustos 22nd, 2013 at 21:06

bir gay bir kizla sex yapabilirmi

Avatar

deniz

Eylül 13th, 2013 at 14:42

16 yasinda kizim. duygusal olarak erkeklere cinsel olarak kadiara ilgi duyuyorum. ne yapmaliyim?

Avatar

eeeee

Ekim 28th, 2013 at 10:04

ben hem kadınlardan hemde erkeklerden hoşlanıyorum ama daha çok kadırnlara karşı bir sex eğilimim var ama bazen bire rkek görünce onu anlarsınız işte yapmak istiyorum kadınlar la sexte çok daha iyi sevişiyorum ve çok yoğun bir haz alıyorum ama bazen erkeklere karşı ilgi duyuyorum ama dha az bazen ve erkeklerle birkez şey ettim ve çok az bir hz aladım ama yinede merak ediyorum sizce ben gaymyım

Avatar

burakeses

Kasım 15th, 2013 at 19:16

Ben 17 yasındayım internet cafeden arkadaşlarım var onlarında gay olduklarını biliyorum ama hiç kimse birbirine söylemıyor bende acılamyorum ama cafde cok olaylar gecıyo bırbrımızle ayak üstü sevişiyoruz ve gay duygusunun en basında gelen 'penis' e bir eğilim var sürekli oraya ellemek istiyorum ve bunuda arkadaşla yapıyoruz 2mızde cok zevk alıyoruz bılıyoruz ama sen gaymısın dedıgımde cvp veremıyoruz yakısıklı erkeklere zaafiyetimiz var ..

Yorum Formu

İletişim ve Destek

Sosyal Medya

  • burakeses: Ben 17 yasındayım internet cafeden arkadaşlarım var onlarında gay olduklarını biliyorum ama h [...]
  • Veli: Yaw bunlarin 100%20 bende mevcut bendemi gayım şimdi :( [...]
  • sssssezar: aptal burak salak!!!! çocuktan bahsediyor admdan değil!!!!! [...]
  • sssssezar: salak burak sus!!!!! aptal yazan herşey doğru... çocuktan bahsediyor adamdan değil! aptal [...]
  • windows 8 upgrade: It was nice to read the article the patient who called. I also agree with the statement that the peo [...]
pendik escortankara escort
vajinismus Cem Keçe Cised Vajinismus Vajinismus ankara Erken Boşalma uzmanlar web tasarım